Digital Dünyanın Neresindesin ?

En son güncellendiği tarih: Şub 27

Günümüz yaşamında göz önünde ve hızlı ulaşılabilir olmak, hem birey olarak hem de profesyonel hayatımız açısından zorunluluktan çok gereklilik haline gelmiştir. Digital adresiniz sizin vitrininiz, tasarımından düzenine kadar en ince ayrıntısına kadar sizi yansıtmalı.


Digital sayfa tasarımı da diğer birçok tasarım türü gibi fotoğraf, grafik, metin/yazı vb. tasarım elemanlarının hepsi tasarım kurallarına göre belli bir alan içinde düzenlenmelidir. Günümüzde dijital tasarım diğer afiş, dergi ve gazete gibi basılı materyallerin önüne geçmiştir.Bu günün teknolojisinde, web sitenizi profesyonel destek alarak yada hazır şablonlarla kendinizde hazırlayabilirsiniz. Bu alanda pek çok firmanın çözümleri bulunmaktadır. Bunlardan ilk akla gelenler, benimde kullandığım Wix, GoDaddy, Wordpress, gb. Size sunulan şablon, görsel, işitsel bir çok argümanı dilediğiniz gibi kullanarak sayfanızı tasarlayabilir hatta bu işi eğlence haline de getirebilirsiniz.

İşe alan adımızı alarak başlıyoruz. Buna başlarken sitenizi barındıracağınız servis sağlayıcısının tekliflerini incelemenizi, alan adı ( Domain ) hediyeli paketleri tercih etmenizi öneririm. Başlangıç için yıllık 200 - 250 TL. bir bütçe günümüz koşullarında yeterli olacaktır.


Ancak; daha fazla içerik paylaşmak ve ziyaretçi almak isterseniz yada online satış yapmak ve ödeme almak istediğinizde ayıracağınız bütçe biraz daha yükselecektir.

Bütün bunları yaptıktan sonra, kişisel bir web sitesi hangi içerikleri barındırmalı sorusuna yanıt verelim.


-Kendinizi detaylı bir şekilde anlatan biyografi ve ürettikleriniz (Sanatçı için Müzik yada albümleri, Ressam için Resim, Öğrenci için Hazırladığı Ödevler,

-Sosyal medya bağlantıları (Facebook , Twitter , Linkedin , Youtube , Google bağlantısı

-Mesleğe özel linkler,

-Mesleğe özel bildiriler, akışlar (Medya,Haber)

-Kendine ve etkinliklerinize ait videolar mevcut ise o videolardan oluşan bir galeri.

-Blog Sayfası

-Ödüller

-İletişim Bilgileri


67 görüntüleme
  • Pinterest Sosyal Simge
  • Instagram
  • Blogger Sosyal Simge
  • Vkontakte Sosyal Simge
  • Facebook Sosyal Simge
  • LinkedIn Sosyal Simge

+90 850 434 0 500